Konfigurace čtečky čárových kódů

Naše nástroje neustále zlepšujeme a přidáváme nové funkce, z tohoto důvodu nemusí být návod zcela shodný s aktuální verzí doplňku.

Správné nastavení čtečky čárových kódů, doporučení vhodných zařízení, vysvětlení používání čteček s nástrojem Brani Balič.

Jak čtečka funguje

Čtečka čárových kódů funguje stejným způsobem jako klasická klávesnice. Jakmile načtete čárový kód, měla by správně tento kód přepsat do jakéhokoliv textového souboru. V Brani Baliči je možné používat čárové kódy a můžete je čtečkou skenovat přímo z obrazovky zařízení (počítače).

Nastavení jazyka

Čtečku je nutné mít nastavenou stejně, jako je nastavena klávesnice na zařízení, ke kterému je čtečka připojená. Pokud je čtečka nastavená na češtinu a klávesnice na angličtinu, kód se načte špatně BRANI/BUTT@. Jakmile přepnete i jazyk klávesnice na češtinu, načte se kód již správně BRANI-BUTT2 a vykoná se tak akce tlačítka v Brani Baliči.

Je možné toto nastavit i obráceně - jestliže používáte na zařízení anglickou klávesnici, pak je potřeba nastavit angličtinu i na čtečce. Ke každé čtečce jsou dodávané návody, kde načítáním kódu měníte nastavení. Najdete si tedy v návodu jazyk, který chcete na čtečce nastavit a načtete z návodu čtečkou kód. V návodu zároveň dohledáte, jaké jazyky čtečka podporuje.

Code 128

Nejčastěji se setkáte s čárovými kódy 128, většina čteček tyto kódy podporuje. U některých čteček je toto deaktivováno a je potřeba v návodu dohledat nastavení a aktivovat kódy, které budete používat. Brani Balič podporuje i další kódy - QR kódy, DataMatrix a podobně.

Jakou čtečku zvolit

Doporučujeme pořídit čtečku, která bude podporovat připojení přes Bluetooth a zároveň USB dongle. Bezdrátové připojení využijete ve skladu, naopak připojení přes USB využijete na pracovním stole.

Pro pickera je vhodná prstová čtečka. Je perfektní, s extrémně rychlým 2D senzorem, který zvládne naskenovat i poškozené kódy a načítá je i z různých vzdáleností. Jako bonus má zabudované světlo, kterým si můžete při skenování kódu přisvítit.

Pro expedienty doporučujeme odolný mobilní terminál Chainway C66, s 5,45" displejem s vysokým rozlišením. Perfektní parťák, kterého využijete ve vašem skladu.

Předností mobilního terminálu je nejen vysoká odolnost, ale i rychlé zpracování a přenos dat. Mobilní terminál má velký a přehledný 5,45" IPS dotykový displej s vysokým rozlišením. Terminál disponuje modulem pro skenování čárových kódů (1D/2D), NFC a dalšími funkcemi, které usnadní práci ve skladu.

Tato zařízení je možné zakoupit u nás na našem e-shopu, více informací o produktech uvádíme na e-shopu a nebo v návodu zde, kde popisujeme, jaký hardware je vhodný pro Brani Baliče.

Další návody

Všechny návody k doplňku Brani Sklad a Brani Balič najdete zde. V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte na support@brani.cz.

Použité nástroje v návodu

Aby web fungoval správně, abychom věděli, co na webu zlepšit, abychom vás neotravovali nevhodnou reklamou nebo abyste z webu měli příjemnou uživatelskou zkušenost, potřebujeme od vás souhlas pro uložení souborů cookies.