Jaký hardware je vhodný pro Baliče
Obecně se dá říci, že Brani Balič funguje bez problému s jakoukoliv čtečkou, počítačem, mobilem, tiskárnou. V tomto článku uvedeme, co máme otestované, a co funguje nejlépe - i podle zkušeností od našich klientů.
Pro pickery
Pro pickery doporučujeme mobil, protože je možné ho snadno uchytit na ruku nebo na vozík a picker má volné ruce pro sbírání produktů a pohyb po skladě. Čtečku můžeme doporučit ideálně prstovou, díky ní má picker také volné ruce.
Mobilní zařízení
Doporučujeme UleFone Armor 8 PRO, nebo podobný odolný telefon. Ideálně s rozlišením displeje alespoň 1280 × 720 - pro pohodlnou práci.
V případě uchycení na ruku nebo vozík zvolte nějaký vhodný držák.

Čtečka
Pro pickera je vhodná prstová čtečka. V ČR se těžko shánějí, ale po dlouhém testovaní čteček z Číny jsme našli jednu perfektní, s extrémně rychlým 2D senzorem, který zvládne naskenovat i poškozené kódy a načítá je i z různých vzdáleností. Jako bonus má zabudované světlo kterým si můžete při skenování kódu přisvítit.
- Připojení: bluetooth nebo USB dongle
- Rozlišení: 1280x800
- Rychlost dekódování: 65cm/s
- Indikátory: LED, zvuk, vibrace
- Kapacita baterie: 360 mAh
- Doba nabíjení: cca 1.5 hodiny (přes přiložený USB-C kabel)
- Výdrž na nabitou baterii při kontinuálním skenovaní: 3 hodiny
- Váha: 35g
- Rozměry: 51.5mm x 35mm x 45mm
- Vydrží pád z 1.5 metru
Tato čtečka není v ČR běžně dostupná, nakupujeme ji po stovkách kusů u dodavatele z Číny. Zakoupit ji můžete u nás na našem e-shopu.


Pro expedienty
Expedient pracuje většinou za stolem a proto je vhodnější monitor (případně notebook), ideálně s dotykovým ovládáním a k tomu kotoučová tiskárna na štítky.
Počítač
Postačí vám v podstatě jakýkoliv počítač, na kterém lze spustit nejnovější verzi Google Chrome - nejlépe s Windows, abyste neměli problém s kompatibilitou tiskárny. Pokud máte více expedičních prostor, postačí vám i repasované notebooky. Rozlišení obrazovky doporučujeme minimálně full HD - 1920 x 1080.
Vybrat si můžete například na Počítárna.cz.
Čtečka
Ideálně používejte prstovou čtečku. Pokud to ale váš sortiment umožňuje, je vhodné si namontovat čtečku napevno na pracovní místo s kontinuálním snímáním a napájením z PC přes kabel. Nebudete muset řešit nabíjení čtečky. Případně je možné i prstovou čtečku mít nonstop připojenou přes kabel na nabíjení.
Pokud se rozhodnete pro prstovou čtečku od nás, doporučujeme do PC zapojit USB dongle a nepoužívat bluetooth - je to jednodušší.
Tiskárna
Prakticky kterákoliv kotoučová tiskárna je vhodná, pravděpodobně již nějaký typ budete mít vyzkoušený a ověřený ve vaší firmě. My osobně vše testujeme na Zebra ZD420d, koupit ji můžete například na czc.cz.
Brani tip: Pokud máte více expedientů za jedním stolem nebo blízko sebe, je zbytečné pro každého kupovat drahou tiskárnu. Tiskárnu připojíte pouze k jednomu počítači a nasdílíte ji tak, aby přes ní mohl tisknout kdokoliv. Jak na to, se dozvíte v tomto návodu.

Další naše návody k doplňku Brani Sklad a Brani Balič najdete zde. Pokud máte jakékoliv dotazy, napište nám na support@brani.cz