Přerušovaný picking - předávání pickovacího vozíku mezi sektory

Naše nástroje neustále zlepšujeme a přidáváme nové funkce, z tohoto důvodu nemusí být návod zcela shodný s aktuální verzí doplňku.

Picking je možné přerušit - při předávání pickingu mezi sektory a nebo skladníky. Je také možné dočasně uložit rozpickovaný vozík stranou, pokud něco brání v tom, že není možné picking dokončit.

Aktivace funkce

Jestliže chcete přerušovaný picking používat, je potřeba tuto funkci nejprve aktivovat. Přejdete v Brani Baliči do Nastavení záložka Oddělený picking a balení - zde aktivujete možnost předávání pickingu.

Tím se aktivuje možnost ukládat nedokončený picking do pickovacích vozíků. Další uživatel jej pak bude moci převzít a pokračovat v pickování. V Brani Baliči nad seznamem objednávek se zobrazí tlačítko Vozíky k pickování - zde budou všechny vozíky, které čekají, až je někdo dopickuje.

Picking a jeho přerušení

Produkty začnete standardně pickovat. Objednávka obsahuje produkty z různých sektorů a v sektoru A máte jednoho pickera a v sektoru B dalšího pickera. V době, kdy skladník vypickuje všechny produkty v sektoru A, je potřeba předat vozík k pickování jinému skladníkovi do sektoru B. Takto rozpracovaný picking uloží do vozíku - zvolí číslo vozíku (u nedokončeného pickingu jsou čísla vozíků označena modře, u dokončeného zeleně).

V Brani Baliči nad seznamem objednávek zůstane vozík uložený - viz tlačítko Vozíky k pickování. Zde je možné následně pokračovat v pickingu. Po kliknutí na tlačítko se zobrazí uložené vozíky.

Je zde k dispozici i náhled, kde je zobrazeno, v jakém sektoru už je picking hotový a v jakém sektoru je potřeba pokračovat.

Při pokračování pickingu vozík již zůstává přiřazený, jeho číslo se nemění. Skladník vypickuje chybějící produkty a picking ukončí a nebo případně opět uloží a předá do dalšího sektoru.

Brani tip: Doporučený postup je takový, že picker načte číslo vozíku, tím se automaticky zobrazí náhled. Picker může pokračovat v pickingu opakovaným načtením vozíku (jestliže se má pokračovat v jeho sektoru) a nebo náhled zavřít tlačítkem Zpět a předat vozík do dalšího sektoru, záleží, jak máte sklad uzpůsobený.

Další návody

Všechny návody k doplňku Brani Sklad a Brani Balič najdete zde. V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte na support@brani.cz.

Použité nástroje v návodu

Aby web fungoval správně, abychom věděli, co na webu zlepšit, abychom vás neotravovali nevhodnou reklamou nebo abyste z webu měli příjemnou uživatelskou zkušenost, potřebujeme od vás souhlas pro uložení souborů cookies.