Jak nakonfigurovat přímý tisk pro Brani Baliče

Naše nástroje neustále zlepšujeme a přidáváme nové funkce, z tohoto důvodu nemusí být návod zcela shodný s aktuální verzí doplňku.

Vysvětlíme, jak za pomocí Brani Baliče jednoduše tisknout štítky na tiskárně, které nejsou přímo připojené k zařízení, ze kterého objednávky balíte. Můžete tak tisknout štítky z mobilního zařízení na tiskárně, která je na úplně opačném místě ve vašem skladu.

Naše aplikace

Přejdete do Brani Baliče na záložku Brani Tisk. Přes tlačítko Nastavení tiskáren a šablon budete automaticky přesměrováni do Nastavení tisku. Zde je připravena aplikace ke stažení, lze ji stáhnout do Windows. Je potřeba ve skladu mít počítač, na kterém bude Windows a budou k němu připojené tiskárny. Naše aplikace prozatím není schválena Microsoftem, může se stát, že vám bude počítač hlásit, že vám může poškodit vaše zařízení - stahování aplikace povolte. Jakmile se vám aplikace do počítače stáhne, provedete její instalaci.

Zaškrtněte si vytvoření zástupce na ploše a povolte její automatické spuštění při startu počítače. Po dokončení instalace můžete aplikaci spustit.

Do aplikace je nyní potřeba nahrát token. Vrátíte se zpět do Nastavení tiskáren v Nastavení tisku a token si vygenerujete přes tlačítko Vygenerovat token.

Token si zkopírujete a vložíte do aplikace a potvrdíte klávesou Enter. Jestliže už máte token vygenerovaný a párujete další zařízení, token ponecháte stejný. Pokud byste znovu vygenerovali nový token, pak by se vám původní spárované zařízení odpojilo.

Aktivace tiskárny

Veškeré tiskárny se vám nahrají do systému Brani Baliče. Jakmile je aktivujete, můžete je začít používat. Každou tiskárnu si interně pojmenujte - vyplňte si vlastní název, doporučujeme na tiskárny dát i štítek, pro lepší orientaci.

Při balení objednávky přes Brani Baliče se vám pod seznamem produktů zobrazí na výběr aktivní tiskárny. Jakmile vyberete tiskárnu a potvrdíte zabalenou objednávku tlačítkem Zabaleno, systém si zvolenou tiskárnu zapamatuje a zobrazí se vám již automaticky při balení další objednávky. Pokud balíte více objednávek, ihned se vám po vytisknutí štítku zobrazí další objednávka na zabalení.

Nastavení tiskárny

Tiskárny, které budete používat, je potřeba mít před nastavováním v Brani Baliči nainstalované ve vašem počítači. Pokud si kliknete na vaší tiskárnu v počítači pravým tlačítkem na myši a zvolíte předvolby tisku, uvidíte, jak máte tiskárnu nastavenou a jak se štítky budou tisknout. Odtud si aplikace vezme nastavení vaší tiskárny pro tisk štítků.

V Balíkobotu je nutné mít nastaven formát pro tisk štítků jako PDF. Ostatní formáty budou nefunkční.

Počítač je potřeba mít při tisku štítků vždy zapnutý spolu se spuštěnou aplikací. Zkontrolujte si nastavení počítače, zda nemáte aktivní režim spánku.

U notebooku je možné přes další nastavení napájení nastavit, aby se po jeho zavření neuspal, případně nevypnul, pokud je připojený k napájení.

Více zařízení

K jedné tiskárně je možné připojit více zařízení a více expedientů může tisknout štítky pouze z ní - u tisku se vystřídají, tisk štítku zabere jen pár vteřin. Vy tak ušetříte náklady, jelikož nemusíte kupovat tiskárnu zvlášť pro každého expedienta. Je možné mít ve skladu i více počítačů, ve všech si nainstalujete naší aplikaci a spustíte ji. V Brani Baliči vždy uvidíte na seznamu na záložce Přímý tisk, jaké tiskárny jsou ke konkrétnímu počítači připojené a jaké jsou aktivní.

Další naše návody k doplňku Brani Sklad a Brani Balič najdete zde. Pokud máte jakékoliv dotazy, napište nám na support@brani.cz

Použité nástroje v návodu

Aby web fungoval správně, abychom věděli, co na webu zlepšit, abychom vás neotravovali nevhodnou reklamou nebo abyste z webu měli příjemnou uživatelskou zkušenost, potřebujeme od vás souhlas pro uložení souborů cookies.