Začněte balit za 7 minut

Naše nástroje neustále zlepšujeme a přidáváme nové funkce, z tohoto důvodu nemusí být návod zcela shodný s aktuální verzí doplňku.

Jak snadno a rychle začít balit objednávky přes Brani Baliče za pár minut od instalace doplňku.

Základní nastavení Brani Baliče

V levém menu v naší administraci přejdete do Brani Baliče a zde se po instalaci zobrazí objednávky z e-shopu. Zde vpravo nahoře zvolíte Nastavení a pustíte se do základní konfigurace. Veškerá nastavení je vždy potřeba Uložit.

Zobrazení

Na záložce Zobrazení doporučujeme aktivovat rozklad sad a nastavíte stav, který je určený pro balení objednávek.

Akce

Na záložce Akce aktivujete picking a nastavíte, po kolika objednávkách chcete balit.

Dále nastavíte, na jaký stav se objednávka má automaticky přepnout po kompletaci.

Dopravci

Přejdete na záložku Dopravci a zvolíte možnost Generování štítků zapnuto dle nastavení dopravců. Podporujeme napojení na Balíkobot, Chameleoon a GO balík.

Níže na stejné stránce je dostupné tlačítko Přejít na nastavení dopravců. Kliknutím na něj budete automaticky přesměrováni na stránku app.brani.cz, kde budete nastavovat dopravce a párovat dopravy.

Jak napárovat dopravce popisujeme v návodu zde.

Filtry

Objednávky, které se v Brani Baliči zobrazují, je možné třídit pomocí filtrů. Zde si můžete vyplnit stav objednávky a zobrazit jen zaplacené objednávky. Vytvořené filtry si můžete uložit, a to i v případě, že žádná objednávka filtrování aktuálně nesplňuje.

Brani tip: Pomocí filtrů si můžete třídit objednávky podle dopravce a balit tak nejprve zásilky pro jednoho kurýra. Většinou každý přepravce dorazí pro zabalené balíky v jiný čas.

Picking produktů

V Brani Baliči kliknete na tlačítko Označit 2 objednávky a následně kliknete na tlačítko Picking produktů - je možné nastavit, aby se po označení automaticky zobrazilo pickování produktů. Produkty můžete pickovat ručně nebo naskenovat kód produktu, případně EAN pomocí čtečky. Pickování je plně funkční i na mobilním zařízení.

Prstové čtečky nebo mobilní terminál můžete zakoupit přímo u nás na shop.brani.cz.

Balení objednávky

Když se z pickingu vrátíte zpět na seznam objednávek a jste přihlášení pod stejným účtem, objednávky, které jste pickovali zůstanou označené. Následně přejdete na Balení objednávek. U balení se u objednávek zobrazuje číslo boxu, do kterého jste vypickovali produkty. Při balení provedete kontrolu produktů, je možné produkty po kontrole odkliknout ručně přes obrazovku a nebo pomocí čtečky.

Po kompletaci kliknete na ZABALENO (je možné nastavit tuto změnu v nastavení automaticky). Vygeneruje se štítek pro zásilku, nalepíte ho na balíček a přejdete na balení další objednávky stejným způsobem - po ukončení balení se vrátíte na seznam objednávek a opět kliknete na tlačítko Označit 2 objednávky a následně kliknete na tlačítko Picking produktů a pokračujete v pickingu a balení objednávek.

V Brani Baliči je spousta dalších nastavení, přizpůsobte si ho optimálně podle sebe a Vašich zaměstnanců.

Další návody

Všechny návody k doplňku Brani Sklad a Brani Balič najdete zde. V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte na support@brani.cz.

Použité nástroje v návodu

Aby web fungoval správně, abychom věděli, co na webu zlepšit, abychom vás neotravovali nevhodnou reklamou nebo abyste z webu měli příjemnou uživatelskou zkušenost, potřebujeme od vás souhlas pro uložení souborů cookies.