Tisk štítků, etiket, vratkových formulářů a dokladů z Brani Baliče

Naše nástroje neustále zlepšujeme a přidáváme nové funkce, z tohoto důvodu nemusí být návod zcela shodný s aktuální verzí doplňku.

Vysvětlíme vám, jak si můžete nakonfigurovat tisk štítků, případně vratkových formulářů, dokladů dalších dokumentů přímo přes Brani Baliče a jak nastavit jejich automatický tisk při expedici.

Tisk štítků a dokumentů

Přejděte do Nastavení Brani Baliče na záložku Brani Tisk. Zde vidíte všechny šablony, které máte nachystané pro produkty a objednávky. Jak tyto šablony vytvořit, popisujeme v návodu zde.

Zvolte si u šablon výchozí tiskárnu, ze které budete štítky nebo dokumenty tisknout. Je zde možnost nastavit si manuální nebo automatický tisk - aktivujte si šablony, které chcete při balení objednávky používat. Vyberte si i z možností, zda chcete tisknout štítek pro celý produkt nebo pro každý kus produktu. Pokud máte například 15 produktů a dáte možnost tisk pro každý kus produktu, vytisknete si celkem 15 štítků, a nalepíte ho na každý kus produktu. Automatický tisk se spustí vždy při kompletaci, jakmile produkt při balení přes Brani Baliče nascanujete nebo ručně zkompletujete, vytiskne se vám štítek nebo dokument, podle vašeho nastavení.

Faktura, zálohová faktura, dobropis a dodací list jsou vše dokumenty k objednávce ze Shoptetu. Lze je přes Brani Baliče vytisknout pouze, pokud v Shoptetu k objednávce tyto doklady existují. Je tedy nutné nastavit jejich automatické generování v Shoptetu nebo je ručně vystavit před balením objednávky v Brani Baliči. Pokud dokument k objednávce neexistuje, nelze ho vytisknout.

Tisk při expedici

Pokud si otevřete objednávku v Brani Baliči, zobrazí se vám níže možnost manuálního tisku a vpravo možnost výběru všech a nebo jen některých produktů.

Přes rozbalený manuální tisk můžete při balení objednávky šablony pro vybrané produkty tisknout jednotlivě zvlášť a nebo všechny najednou.

Pokud máte nastavený automatický tisk, po zabalení objednávky se vám vytiskne štítek pro dopravce a rovnou i štítky a dokumenty, na které máte automatický tisk nastavený, například faktura.

Přes Brani Baliče si nastavíte vše, co potřebujete k objednávce tisknout a tisk lze nastavit automaticky. Pokud prodáváte třeba oblečení, využijete tisk vratkových formulářů, které zákazníci často u tohoto sortimentu využívají. Pokud máte více eshopů, pak si na každý váš eshop můžete nastavit jiné šablony.

Další naše návody k doplňku Brani Sklad a Brani Balič najdete zde.

Pokud máte jakékoliv dotazy, napište nám na support@brani.cz

Použité nástroje v návodu

Aby web fungoval správně, abychom věděli, co na webu zlepšit, abychom vás neotravovali nevhodnou reklamou nebo abyste z webu měli příjemnou uživatelskou zkušenost, potřebujeme od vás souhlas pro uložení souborů cookies.