Tisk štítků, etiket, vratkových formulářů a dokladů z Brani Baliče

Naše nástroje neustále zlepšujeme a přidáváme nové funkce, z tohoto důvodu nemusí být návod zcela shodný s aktuální verzí doplňku.

Konfigurace tisku štítků, vratkových formulářů, dokladů případných dalších dokumentů přímo přes Brani Baliče a nastavení jejich manuálního nebo automatického tisku při expedici.

Tisk štítků a dokumentů

Přejdete do Nastavení Brani Baliče na záložku Brani Tisk. Zde vidíte všechny šablony, které máte nachystané pro produkty a objednávky. Jak tyto šablony vytvořit, popisujeme v návodu zde.

Zvolíte si u šablon výchozí tiskárnu, ze které budete štítky nebo dokumenty tisknout. Je zde možnost nastavit si manuální nebo automatický tisk - aktivujete si šablony, které chcete při balení objednávky používat. Vyberete si i z možností, zda chcete tisknout štítek pro celý produkt nebo pro každý kus produktu. Pokud máte například 15 produktů a dáte možnost tisk pro každý kus produktu, vytisknete si celkem 15 štítků, a nalepíte ho na každý kus produktu.

Automatický tisk se spustí vždy při kompletaci, jakmile produkt při balení přes Brani Baliče naskenujete nebo ručně zkompletujete, vytiskne se štítek nebo dokument, podle toho, co jste nastavili.

Faktura, zálohová faktura, dobropis a dodací list jsou vše dokumenty k objednávce ze Shoptetu. Lze je přes Brani Baliče vytisknout pouze, pokud v Shoptetu k objednávce tyto doklady existují. Je tedy nutné nastavit jejich automatické generování v Shoptetu nebo je ručně vystavit před balením objednávky v Brani Baliči. Pokud dokument k objednávce neexistuje, nelze ho vytisknout.

Tisk při expedici

Pokud si otevřete objednávku v Brani Baliči, zobrazí se níže možnost manuálního tisku a vpravo možnost výběru všech a nebo jen některých produktů. Kliknutím na + u produktu by se případně automaticky vytisknul štítek, pokud byste Brani Tisk měli takto nastavený.

Přes rozbalený manuální tisk můžete při balení objednávky šablony pro vybrané produkty tisknout jednotlivě zvlášť a nebo pro všechny produkty najednou a tisknout tak jen to, co potřebujete.

Pokud máte nastavený automatický tisk, po zabalení objednávky se vytiskne štítek pro dopravce a rovnou i štítky a dokumenty, na které máte automatický tisk nastavený, například faktura.

Přes Brani Baliče si nastavíte vše, co potřebujete k objednávce tisknout a tisk lze nastavit i automaticky. Pokud prodáváte například oblečení, využijete tisk vratkových formulářů, které zákazníci často u tohoto sortimentu využívají. Pokud máte více e-shopů, pak si na každý e-shop můžete nastavit jiné šablony.

Další návody

Všechny návody k doplňku Brani Sklad a Brani Balič najdete zde. V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte na support@brani.cz.

Aby web fungoval správně, abychom věděli, co na webu zlepšit, abychom vás neotravovali nevhodnou reklamou nebo abyste z webu měli příjemnou uživatelskou zkušenost, potřebujeme od vás souhlas pro uložení souborů cookies.