Shlukování objednávek pro picking

Naše nástroje neustále zlepšujeme a přidáváme nové funkce, z tohoto důvodu nemusí být návod zcela shodný s aktuální verzí doplňku.

Jestliže máte ve skladu správně označené skladové pozice a seřazené podle abecedy - koresponduje to s průchodem skladu, pak je možné objednávky pro pickera seřadit tak, aby se mu do pickingu dostali objednávky, které mají produkty na podobných pozicích.

Filtr objednávek

Nejčastěji se objednávky filtrují podle Data vytvoření. Označíte si například dvě vyfiltrované objednávky a začnete pickovat. Může pak docházet k tomu, že picker při balení objednávek musí při balení přecházet z jednoho sektoru do druhého, což ale není optimální.

V Brani Baliči použijete před balením objednávek filtr řazení podle Pozice produktů abecedně. Jakmile nyní označíte znovu dvě objednávky a začnete pickovat, již se budete pohybovat v jednom sektoru a pickujete objednávky postupně, podle skladových pozic produktů. Případně můžete použít ve filtru i možnost řazení Od nejstarší a dle pozice produktů abecedně.

Může se stát, že produkt bude ve více objednávkách a budete z jedné skladové pozice pickovat více objednávek najednou. V tomto případě je balení objednávek podle skladové pozice jednoznačně efektivnější a optimální.

Více pickerů na skladě

Pokud bude ve skladu balit objednávky více pickerů, mohlo by docházet k tomu, že ráno ve stejnou dobu budou všichni na začátku skladu a bude pickování obtížné, mohli by si vzájemně překážet.

Vytvoříte si před pickováním tedy dva filtry, kdy u jednoho zvolíte možnost vzestupně a u druhého sestupně, a rozdělíte tak pickery třeba na polovinu. Budou chystat objednávky z obou stran skladu, polovina od začátku, polovina od konce skladu. Vytvořené filtry si můžete i uložit.

Skladové pozice podle abecedy

Skladové pozice potřebujete mít systematicky označené pro správné řazení pozic ve skladu.

Skladové pozice se v rámci sektoru vždy řadí podle abecedy, můžete si je nasimulovat například v Excelu - vypíšete si skladové pozice do jednoho sloupce pod sebe, poté si buňky označíte a pomocí funkce v Excelu seřadíte od A do Z. Stejným způsobem budou skladové pozice seřazené při pickingu.

Jak si nachystat skladové pozice, najdete v návodu zde.

Další návody

Všechny návody k doplňku Brani Sklad a Brani Balič najdete zde. V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte na support@brani.cz.

Použité nástroje v návodu

Aby web fungoval správně, abychom věděli, co na webu zlepšit, abychom vás neotravovali nevhodnou reklamou nebo abyste z webu měli příjemnou uživatelskou zkušenost, potřebujeme od vás souhlas pro uložení souborů cookies.