Brani Sklad

Pozicový systém pro správu skladu, s plnou podporou čteček čárových kódů a s možností chaosového zaskladňování (jeden produkt na více pozicích).

Díky Brani Skladu se již ve vašem skladu neztratíte. Produkty vám zapozicuje, pomůže s navigací po skladu a jeho organizací. Pracuje ve dvou módech – každý produkt má maximálně jednu pozici nebo každý produkt může mít libovolně mnoho pozic.

Základní vlastnosti

  • Ovládání čtečkami - rozhraní je plně ovladatelné pomocí čtečky čárových kódů.
  • Dva módy organizace produktů - jedna pozice pro jeden produkt nebo libovolně mnoho pozic.
  • Organizace pozic do sektorů.
  • Podrobný log kdo co kde a kam přesunul nebo naskladnil.
  • Zvuková odezva pro snižování chybovosti a eliminování nutnosti neustálého sledování displeje.
  • Inventura může být celého skladu, po sektorech nebo i po konkrétních pozicích. Není nutné vypínat eshop, inventura si poradí s novými objednávkami.
  • Propojení s Brani Baličem.

Funkce

Fulltextové vyhledávání

Fulltextové vyhledávání

Stačí zadat text a kliknout na ikonku vpravo od vstupního pole. Následně si můžete vybrat produkt z nabídky.

Podrobný log pohybů

Podrobný log pohybů

Díky logu pohybů a filtrování máte vždy přehled o změnách ve vašem skladu.

Karta produktu s pozicemi

Karta produktu s pozicemi

Na kartě produktu vždy vidíte seznam pozic a počet kusů daného produktu. Také si můžete přímo vytisknout štítek nebo etiketu.

Inventura

Inventura

Inventura má plnou podporu multieshopu a skladových nároků a proto ji můžete provádět bez pozastavení eshopu.

Částečná inventura

Částečná inventura

Inventuru můžete provádět kdykoli, například jen na pěti pozicích.

Multipacky

Multipacky

Podporujeme multi balení produktů, stačí si nadefinovat jejich EAN kódy a můžete naskladňovat po stovkách kusů.

Dynamické kódy pro vícekusové boxy

Dynamické kódy pro vícekusové boxy

Když používáte boxy s variabilním počtem kusů produktů, můžete si nadefinovat formát, ve kterém máte čárové kódy těchto boxů a systém při jeho načtení automaticky rozezná, o jaký produkt se jedná a v jakém počtu kusů. Takto zrychlíte naskladňování a snížíte chybovost, protože nebude nutné počet kusů zadávat.

Poslední použitá pozice

Poslední použitá pozice

Jakmile u chaosového zaskladňování produkt vyprodáte, tak nemá žádnou pozici. Brani Sklad vám ale ukáže, na kterých pozicích se dříve nacházel. Skladník ho tedy může naskladnit na jednu ze zobrazených pozic a tím zachová místo, kde se v minulosti produkt vyskytoval.

Tisk štítků, etiket a skladových pozic

Tisk štítků, etiket a skladových pozic

Z Brani Skladu dokážete jednoduše tisknout štítky na produkty, etikety, nálepky a podobně. Šablony si sami navrhnete a následně je můžete tisknout na vyžádání nebo automaticky při naskladňování. Tisknout můžete z jakéhokoliv zařízení i bez konfigurace tiskárny na daném zařízení. Do šablon můžete vkládat doplňující informace o produktu z Google Tabulek. Díky tomu si můžete velmi snadno a rychle oštítkovat celý sklad.

Časté dotazy

Jaký je hlavní rozdíl mezi obyčejným a chaosovým zaskladňováním?

Klasické zaskladňování znamená, že produkt má vždy přidělenou konkrétní skladovou pozici. Pokud dojde k vyprodání produktu, skladová pozice mu zůstává. V tomto módu je zapnutá synchronizace skladových zásob s e-shopem. Jakmile naskladníte produkt v e-shopu, my víme, na kterou pozici jste ho naskladnili.

U chaosového zaskladňování je produktu přidělena skladová pozice, která mu ale po vyprodání produktu nezůstává a můžete na stejnou pozici naskladnit jiný produkt.

Mohu při inventuře konkrétních skladových pozic měnit rovnou i pozice produktů, v případě, že je produkt na jiné pozici, na které zrovna neprobíhá inventura?

Ne, toto je záměrně zakázané a to z důvodu, že pokud byste měli jeden kus produktu na pozici A a druhý kus produktu na pozici B, tak by nastala situace, že při inventuře pozice A, byste naskenovali 1 kus a nastavili produktu pozici A. Potom později při inventuře pozice B, byste naskenovali 1 kus a nastavili produktu pozici B. Evidovali byste jen jeden kus, přitom reálně máte dva kusy, ale nevěděli byste o tom, protože byste u produktu měnili pozici tam a zpět.

Jestliže nemáte v pozicích produktů pořádek, doporučujeme nejprve přes funkci Změna pozice všem produktům nastavit správnou pozici a až poté spustit inventuru.

Když během inventury narazíte na produkt, který má pozici jinou, než na které probíhá inventura, doporučujeme ho dát stranou a po inventuře zkontrolovat, kde by produkt měl být a problém vyřešit (dát všechny kusy od daného produktu na jednu pozici a nastavit mu ji). To se týká jen klasického zaskladňování. U chaosového zaskladňování toto nezpůsobuje žádný problém, protože produkty mohou být na více skladových pozicích.

Je nutné mít označené skladové pozice čárovými kódy?

Pokud nebudete používat chaosové zaskladňování, pak není nutné skladové pozice označovat čárovými kódy. Určitě to ale doporučujeme, protože to extrémně urychluje inventuru a snižuje chybovost při naskladňování.

Je nutné mít produkty označené čárovým kódem?

Produkty je možné vyhledávat i vyplněním jejich kódu nebo názvu do pole vyhledávače, ale není to pohodlné. Proto určitě doporučujeme produkty označit štítkem s čárovým kódem, případně alespoň označit čárovým kódem krabici, ve které se produkt nachází (u menších produktů).

Pokud od dodavatele neobdržíte produkty označené čárovými kódy, je možné si je z Brani Skladu velmi jednoduše tisknout a můžete si produkty označit štítky sami. Na používání štítků najdete návod zde.

Proč se nám nastavené skladové pozice v Brani Skladu nesynchronizují do Shoptetu?

API Shoptetu bohužel nepodporuje změnu skladových pozic. To ale nepotřebujete, protože expedice přes Brani Baliče se řídí skladovými pozicemi z Brani Skladu. V Shoptetu je tedy z toho důvodu používání pozic zbytečné, pokud je tam ovšem chcete mít, pak je v sekci Exporty k dispozici export ve formátu Excel, který po nahrání do Shoptetu skladové pozice nastaví.

Když čtečkou naskenuji pozici, system hlásí, že produkt nenašel, z jakého důvodu?

Pravděpodobně nemáte skladovou pozici zaevidovanou v Brani Skladu (najdete v sekci Reorganizace skladu). Systém potřebuje znát vaše skladové pozice, aby rozeznal, že skenujete pozici.

Jakmile po naskenováni čárového kódu systém nenajde kód mezi pozicemi, tak si myslí, že se jedná o produkt a hledá produkt s daným kódem, tedy s názvem vaší skladové pozice. Když nenajde ani produkt s daným kódem, tak hlásí, že produkt nenašel.

Tento nástroj používají

Reference

Rozbalit/skrýt reference ↓

Nebýt tohoto doplňku a vlastně všech ostatních od Brani.cz, tak bychom asi dávno už na Shopetu nebyli. Díky Brani Skladu dostanete velmi výkonný skladový systém. Jakmile jednou vyzkoušíte, nebudete chápat, že jste mohli používat "pouze" sklad v Shopettu. Inventury po malých kouscích (např. po regálu), mít jeden produkt na více místech, a díky tomu přesně vědět, co se kde nachází (chaosové zaskladňování), nebo skvělé napojení na nákupní seznamy, díky kterým se výrazně zefektivní komunikace mezi skladem a nákupčími.

Marek Tomíček
18.9.2022
https://www.brainmarket.cz/

Díky tomuto doplňku jsme schopní na shoptetu efektivně, rychle a bezchybně přijímat a zařazovat tisíce položek denně. Čistotu ve skladu udržujeme díky pravidelným inventurám. Doporučuji pro všechny, kteří to myslí s eshopem vážně. Jako největší bonus vidím možnost chaosoveho zaskladneni, kterou jiné řešení neumí.

Jan Fréhar
4.1.2022
https://livero.cz

Získejte doplněk a ušetřete si práci i náklady s vaším e-shopem 🔥

Aby web fungoval správně, abychom věděli, co na webu zlepšit, abychom vás neotravovali nevhodnou reklamou nebo abyste z webu měli příjemnou uživatelskou zkušenost, potřebujeme od vás souhlas pro uložení souborů cookies.