Tvorba šablon pro tisk štítků, etiket, vratkových formulářů a jiných

Naše nástroje neustále zlepšujeme a přidáváme nové funkce, z tohoto důvodu nemusí být návod zcela shodný s aktuální verzí doplňku.

Nadefinování šablony pro štítek, objednávku, produkt a nebo skladovou pozici, přes naše Nastavení tisku. Označte si ve vašem skladu veškeré skladové pozice štítkem, vytvořte si šablonu pro vratkové formuláře, které budete zasílat vašim zákazníkům a další.

Nastavení tisku

Přejděte v Brani Baliči přes záložku Brani Tisk do Nastavení tisku přes tlačítko Nastavení tiskáren a štítků, případně můžete použít přímý odkaz tisk.brani.cz, při otevření Nastavení tisku přes Brani Baliče budete automaticky přihlášeni.

Šablona pro produkt

Novou šablonu přidáte přes kliknutí na tlačítko Nová šablona v pravém horním rohu. Pojmenujete si ji například Produkt s obrázkem. Jako typ šablony zvolte Shoptet produkt. Poté vyberte jednu z našich již přednastavených šablon, kde je připravená základní struktura, jak by měl štítek správně vypadat. Potvrdíte tlačítkem vytvořit.

Šablona se vám otevře v editoru, můžete si v levém poli pomocí HTML a CSS štítek upravit. V pravém poli vidíte náhled štítku, jak bude vypadat. V horní části šablony najdete datový strom - tedy data, která máme ze Shoptetu k dispozici a můžete si je na štítek přidat.

Je potřeba definovat velikost stránky @page, pro štítek 10x15 cm pro kotoučovou tiskárnu budete mít v šabloně vyplněné toto:

Kromě klasického kódu podporuje šablona i QR kód. Hotovou upravenou šablonu vždy uložte.

Šablona pro objednávku

Můžete si nastavit šablonu pro tisk objednávky - základního seznamu produktů a počtu kusů, které jsou v objednávce. Tento typ šablony využijete i u tisku vratkových formulářů.

Tisk štítků a dokumentů lze při balení objednávky přes Brani Baliče zautomatizovat, kdy se vám po zabalení objednávky automaticky vytiskne i štítek pro dopravce i vratkový formulář, více informací najdete v návodu zde.

Šablona pro skladovou pozici

Přes šablony pro skladovou pozici si můžete vytvořit a vytisknout štítky a označit si s nimi veškeré skladové pozice ve vašem skladu.

Další naše návody k doplňku Brani Sklad a Brani Balič najdete zde.

Pokud máte jakékoliv dotazy, napište nám na support@brani.cz

Aby web fungoval správně, abychom věděli, co na webu zlepšit, abychom vás neotravovali nevhodnou reklamou nebo abyste z webu měli příjemnou uživatelskou zkušenost, potřebujeme od vás souhlas pro uložení souborů cookies.