Tvorba šablon pro tisk štítků, etiket, vratkových formulářů a jiných

V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte na support@brani.cz.
Naše nástroje neustále zlepšujeme a přidáváme nové funkce, z tohoto důvodu nemusí být návod zcela shodný s aktuální verzí doplňku.

Nadefinování šablony pro štítek, objednávku, produkt a nebo skladovou pozici, přes Brani Tisk. Označte ve skladu veškeré skladové pozice štítkem, vytvořte šablonu pro vratkové formuláře, které budete zasílat zákazníkům a další.

Nastavení tisku

V naší administraci  přejdete v levém menu do Nastavení › Brani Tisk.

Budete automaticky přesměrování do app.brani.cz. Následně přejdete do části Přehled šablon.

Šablona pro produkt

Standardně nejsou šablony nastavené, je potřeba je vytvořit. Novou šablonu přidáte přes kliknutí na tlačítko Nová šablona v pravém horním rohu.

Pojmenujete si ji například Produkt s obrázkem. Jako typ šablony zvolíte Shoptet produkt. Poté vyberete jednu z našich již přednastavených šablon, kde je připravená základní struktura, jak by měl štítek správně vypadat. Potvrdíte tlačítkem vytvořit.

Šablona se otevře v editoru, kde můžete v levém poli pomocí HTML a CSS štítek upravit. V pravém poli vidíte náhled štítku, jak bude vypadat. V horní části šablony najdete datový strom - tedy data, která máme ze Shoptetu k dispozici a můžete si je na štítek přidat.

Je potřeba definovat velikost stránky @page, pro štítek 10x15 cm pro kotoučovou tiskárnu budete mít v šabloně vyplněné toto:

Kromě klasického kódu podporuje šablona i QR kód. Hotovou upravenou šablonu vždy uložíte.

Šablona pro objednávku

Stejným způsobem můžete nastavit další šablony - pro tisk objednávky - základního seznamu produktů a počtu kusů, které jsou v objednávce. A nebo pro tisk vratkových formulářů - šablona pro vratky následně vypadá takto:

Tisk štítků a dokumentů lze při balení objednávky přes Brani Baliče zautomatizovat, kdy se po zabalení objednávky automaticky vytiskne i štítek pro dopravce i vratkový formulář, více informací najdete v návodu zde.

Šablona pro skladovou pozici

Přes šablony pro skladovou pozici si můžete vytvořit a vytisknout štítky a označit si s nimi veškeré skladové pozice ve skladu.

Standardně se používá označení sektor - regál - pozice, například A1-01-01. Pokud máte jen malý sklad, postačí jednodušší číslování regál - pozice. Celý návod, jak nachystat skladové pozice najdete zde.

Aby web fungoval správně, abychom věděli, co na webu zlepšit, abychom vás neotravovali nevhodnou reklamou nebo abyste z webu měli příjemnou uživatelskou zkušenost, potřebujeme od vás souhlas pro uložení souborů cookies.