Jak nachystat skladové pozice
Jak si správně zorganizovat sklad a skladové pozice, abyste balili zboží ve skladu postupně a nemuseli se chaoticky vracet při pickingu k předchozímu regálu zpět nebo marně hledali nějaké zboží? Poradíme vám, jak skladové pozice správně navrhnout, jak se řadí a jak systém funguje.
Tvorba skladových pozic
Jestliže používáte naše doplňky Brani Balič nebo Brani Sklad, potřebujete mít systematicky označené skladové pozice pro správné řazení pozic ve skladu. Pokud Brani Sklad nepoužíváte, pak se skladové pozice načítají z vašeho e-shopu.
Skladové pozice se vždy řadí podle abecedy, můžete si je nasimulovat například v Excelu - vypíšete si skladové pozice do jednoho sloupce pod sebe, poté si buňky označíte a pomocí funkce v excelu seřadíte od A do Z. Stejným způsobem budou skladové pozice seřazené při pickingu.

Vytvořte si pro skladové pozice také štítek s čárovým kódem, abyste si ji mohli snadno načíst přes čtečku, kterou používáte, více informací se dozvíte níže v části Generování štítků. Návod, jak správně nakonfigurovat čtečku najdete zde.
Brani tip: Prodáváme odzkoušené prstové čtečky, které skvěle fungují s našimi doplňky. Výhodou prstové čtečky je její velikost, nepřekáží, bude se vám s ní dobře pracovat. Čtečku připojíte snadno přes Bluetooth nebo USB. Navíc má i světlo pro bezproblémové načtení štítku. Zakoupit ji u nás můžete zde.
Číslování skladových pozic
Standardně se používá označení sektor - regál - pozice, například A1-01-01. Pokud máte jen malý sklad, postačí vám jednodušší číslování regál - pozice.
Je nutné, aby byly skladové pozice správně očíslované, dodržujte potřebný počet číslic, uvedeme na příkladu, kde jsou dvojciferné pozice, počítejme s tím, že máte tedy více než 9 skladových pozic:
- Správné číslování: S1-01, S1-02, ... S1-10
- Špatné číslování: S1-1, S1-2, ... S1-10

Jakmile vynecháte 0 u dvojciferného číslování, a měli byste více než devět skladových pozic, pak by se vám skladová pozice S1-10 chybně řadila před S1-02. Pokud máte nebo předpokládáte, že budete mít více skladových pozic než 9, pak bude číslo dvojciferné, pokud více než 99, pak bude číslo trojciferné.
Sektory v Brani Skladu
Přes tlačítko Přidat sektor si do doplňku Brani Sklad přidáte sektory, které máte ve vašem skladu. Na našem příkladu Kallax 1 a Kallax 2. Následně si přesunete skladové pozice do příslušných sektorů a potvrdíte tlačítkem Uložit změny.

Při načtení produktu přes čtečku se vám zobrazí pozice produktu a v jakém se nachází sektoru. V Brani Skladu se skladové pozice neřadí podle abecedy, ale řadí se podle sektoru. V rámci sektoru se již pozice řadí podle abecedy. Sektory si libovolně seřadíte pomocí funkce Drag & Drop a potvrdíte tlačítkem Uložit změny.
Brani tip: Skladové pozice v Brani Skladu se vám po uložení automaticky seřadí podle abecedy, není nutné si je předem připravovat a řadit v Excelu.
Generování štítků
Štítky vytvářejte tak, aby nebyly příliš velké a bylo poté načtení štítku přes čtečku bez komplikací. Pro vytvoření štítků můžete použít například Barcode Generator. Zvolíte typ Code 128, který podporuje písmena bez diakritiky a pomlčky a navíc štítky jsou velké tak akorát. Zkopírujete si do generátoru kódy skladových pozic z Brani Skladu, můžete si případně upravit barvu štítku nebo velikost. Potvrdíte tlačítkem pro generování štítků.

Vygenerované štítky si můžete vytisknout, třeba na samolepící arch A4, kdy štítek jen odlepíte a označíte s ním příslušnou skladovou pozici, nebo si případně připravené štítky můžete prozatím jen stáhnout.

Pro kontrolu si zkuste štítek načíst čtečkou z obrazovky, zda čtečka načítá kódy správně. Doporučujeme vytváření skladových pozic konzultovat se skladníky, aby pro ně byly optimální.
Další naše návody k doplňku Brani Sklad a Brani Balič najdete zde. Pokud máte jakékoliv dotazy, napište nám na support@brani.cz