Jak napárovat dopravce

Naše nástroje neustále zlepšujeme a přidáváme nové funkce, z tohoto důvodu nemusí být návod zcela shodný s aktuální verzí doplňku.

Brani Balič je propojený s Balíkobotem, Chameleonem a Gobalíkem, v návodu popisujeme, jak správně napárovat dopravy.

Nastavení v Brani Baliči

Přejdete do administrace Brani Baliče a kliknete v pravém horním rohu na Nastavení.

Zde přejdete na záložku Balíkobot a zvolíte jednu z možností pro generování štítků. Je možné používat starý způsob nebo novou štítkovou službu.

Níže na stejné stránce je dostupné tlačítko Přejít na nastavení nové štítkové služby. Kliknutím na něj budete automaticky přesměrováni na stránku app.brani.cz, kde budete nastavovat dopravce a párovat dopravy.

Je možné používat starý způsob a jen některé dopravy přes novou štítkovou službu. Jakmile budete mít dopravu napárovanou, v Brani Baliči poté u této dopravy zvolíte možnost Používat nové párování dle app.brani.cz.

Není tedy nutné přecházet najednou ze starého způsobu na nový.

Nastavení služeb

V app.brani.cz přejdete do části Nastavení služeb a kliknete na tlačítko +, zadáte název služby, například Balíkobot, a zvolíte, přes jakou službu dopravu využíváte. Podporujeme Balíkobot, Chameleon a Gobalík. Následně vyplníte vaše API údaje a potvrdíte tlačítkem Uložit.

Zde se následně nastavují i automatické svozy.

Párování dopravy

V levém menu přejdete na Párování doprav. Rozkliknete si e-shop a zobrazí se vám všechny dopravy, které můžete napárovat. Kliknete například Českou poštu, vpravo zvolíte službu, přes kterou dopravce využíváte, na našem příkladu Balíkobot.

Přejdete na další krok a zvolíte dopravce, přes kterého nastavovanou dopravu využíváte, na našem příkladu Česká pošta.

V dalším kroku zvolíte typ dopravy, na našem příkladu je to Balík Do ruky. Vše potvrdíte tlačítkem Uložit.

Atributy štítků

Automatické objednávání svozu

U každého dopravce si můžete nastavit automatické objednávání svozu. Data se budou odesílat automaticky, nemusíte na nic myslet. Přejdete zpět do levého menu do části Dopravci › Nastavení služeb. Zvolíte službu, následně vyplníte dopravce a čas, kdy chcete data přepravci odeslat. Na našem příkladu je to Česká pošta a 14 a 15 hodin. Potvrdíte tlačítkem Přidat.

Jakmile si nastavíte všechny dopravce, je následně možné nastavené svozy i editovat - rozkliknete kolonku s časy, změníte je a následně potvrdíte změny tlačítkem Uložit.

Brani tip: Můžete si nastavit pro každého dopravce více časů, pokud vám balíky PPl vyzvedává v jiný čas než Časká pošta nebo jiný dopravce, nastavíte si časy podle toho, kdy k vám kurýr každý den přijíždí pro balíky.

Další naše návody k doplňku Brani Sklad a Brani Balič najdete zde.

Pokud máte jakékoliv dotazy, napište nám na support@brani.cz

Použité nástroje v návodu

Aby web fungoval správně, abychom věděli, co na webu zlepšit, abychom vás neotravovali nevhodnou reklamou nebo abyste z webu měli příjemnou uživatelskou zkušenost, potřebujeme od vás souhlas pro uložení souborů cookies.