Odfiltrujte objednávky od stálých klientů, hodnotné objednávky nebo příliš těžké objednávky

Jak jednoduše prioritizovat určité typy objednávek na základě hodnoty, váhy či jiné speciální vlastnosti? Všechno hravě zvládnete s doplňkem Automatizace objednávek. Podívejte se prostřednictvím videa a textového návodu na to, jak doplněk efektivně nastavit.

1) V nastavení doplňku si přes tlačítko Přidat pravidlo vlevo nahoře vytvoříme nové pravidlo.

2) V rámci položky Akce si naše nové pravidlo pojmenujeme Přesun do prioritní fronty. Dále nastavíme, že toto pravidlo bude přepínat objednávky ze stavu Nevyřízená do stavu Prioritní fronta.

1-Prioritizace-objednavky-shoptet-zakaznici

3) Dále v rámci položky Podmínky nastavíme příslušné podmínky pro naše nové pravidlo. V kolonce Zákazník objednal xkrát si nastavíme, že chceme dát do prioritní fronty všechny objednávky od zákazníků, kteří už objednali v našem e-shopu minimálně 5krát. Těmto věrným zákazníkům poté můžeme spolu s následující objednávkou například poslat slevu nebo katalog výrobků. Párování v rámci doplňku probíhá na základě e-mailu — náš daný zákazník tedy musí vždy při objednávce použít stejný e-mail.

2 Prioritizace-objednavky-shoptet-zakaznici

4) Dále si můžeme v rámci položky Akce, v kolonce Vložit poznámku e-shopu, nastavit libovolnou poznámku, která se při přepnutí objednávky (tzn. při splnění nastavených pravidel) automaticky vepíše do poznámky dané objednávky (např. můžeme vložit poznámku ohledně přiložení katalogu, přidání slevy nebo drobného dárku, aby vaši zaměstnanci, kteří objednávky připravují, byli o této skutečnosti informováni).

3- Prioritizace-objednavky-shoptet-zakaznici
Brani tip: Obdobně můžete v příslušných kolonkách nastavit pravidla například pro určitou hodnotu objednávek, hmotnost objednávek aj. Dejte si však pozor, že pokud vyplníte více kolonek pro daná pravidla, pak v praxi budou platit zároveň.