Odfiltrujte objednávky od stálých klientů, hodnotné objednávky nebo příliš těžké objednávky

Naše nástroje neustále zlepšujeme a přidáváme nové funkce, z tohoto důvodu nemusí být návod zcela shodný s aktuální verzí doplňku.

Roztřiďte si objednávky pomocí doplňku Automatizace objednávek podle různých kritérií. Odlište od běžných objednávek těžké objednávky - s vysokou váhou, nebo objednávky od stálého zákazníka, který již objednal vícekrát a chcete mu do objednávky přibalit dárek nebo ji vyřídit přednostně.

Nový stav objednávky v Shoptetu

Nejprve si vytvoříte v Shoptetu nový stav pro objednávky, které chcete zpracovat přednostně. V části Nastavení – Objednávky – Stavy pomocí tlačítka Přidat v pravém horním rohu vytvořte nový stav, můžete ho nazvat například Prioritní fronta.

Nově vytvořený stav se vám v pravidlech v doplňku Automatizace objednávek zobrazí do několika minut.

Přepínání stavu objednávek, když zákazník objednal více než 5x

V doplňku Automatizace objednávek klikněte na tlačítko Přidat pravidlo. Nové pravidlo si můžete jakkoliv pojmenovat. Pro přepínání stavu objednávek u kterých zákazník nakoupil již 5x zvolíte podmínku Zákazník objednal X krát a zvolíte Více než a vyplníte 5. Veškeré nastavení potvrďte tlačítkem Uložit.

Tato podmínka funguje na základě emailu zákazníka, pokud vyplní pokaždé při objednávání stejný email, objednávka pravidlo po pátém nákupu splní.

Přepínání stavu objednávek, které mají vysokou hodnotu

V doplňku Automatizace objednávek klikněte na tlačítko Přidat pravidlo. Nové pravidlo si můžete jakkoliv pojmenovat. Pro přepínání stavu objednávek s vysokou hodnotou, například 10 000 Kč, zvolíte podmínku Hodnota objednávky je a vyplníte Více než a 10000. Veškeré nastavení potvrďte tlačítkem Uložit.

Přepínání stavu objednávek, které mají vysokou váhu

V doplňku Automatizace objednávek klikněte na tlačítko Přidat pravidlo. Nové pravidlo si můžete jakkoliv pojmenovat. Pro přepínání stavu objednávek s vysokou váhou, například 30 kg, zvolíte podmínku Váha objednávky je a vyplníte Větší než a 30. Veškeré nastavení potvrďte tlačítkem Uložit.

Brani tip: Můžete do pravidel přidat i více podmínek najednou. Dejte ale pozor na to, že při použití více podmínek v pravidle musí objednávka splňovat všechny podmínky pravidla, aby se pravidlo na objednávku aplikovalo.

Automatické vložení poznámky nebo komentáře k objednávce

Pomocí Automatizace objednávek můžete aplikováním pravidla automaticky propisovat do objednávky poznámku e-shopu nebo komentář. Použijete na záložce Akce podmínku Vložit poznámku eshopu a vyplníte zde text, který chcete, aby se vám do poznámky v objednávce vyplnil, například Nezapomenout přiložit katalog zdarma.

Konfigurace doplňku na míru

Jestliže se vám do toho nechce nebo nemáte na nastavení doplňku čas, můžete to nechat na nás, napište nám na support@brani.cz, stejný email neváhejte využít v případě jakýchkoliv dotazů.

Aby web fungoval správně, abychom věděli, co na webu zlepšit, abychom vás neotravovali nevhodnou reklamou nebo abyste z webu měli příjemnou uživatelskou zkušenost, potřebujeme od vás souhlas pro uložení souborů cookies.