Jak třídit objednávky se zadaným datumem dodání

Jak automaticky filtrovat objednávky dle data, které je vyplněné v poznámce (např. expedice, výdej na výdejním místě aj.)? Vše hravě zvládnete s naším doplňkem Automatizace objednávek. Detailní postup jsme pro vás rozebrali v našem textovém návodu a instruktážním videu.

Tato funkcionalita je založená na tom, že vaše objednávky mají v poznámce datum — např. datum doručení, vyzvednutí apod. Pokud používáte doplněk Volitelný datum v objednávce od Shoptet, data za vás do objednávky, např. na základě zvoleného data v kalendáři, automaticky doplňuje.

Screenshot 2021-01-28 at 13.00.13

Nastavení v doplňku automatizace objednávek

1) V hlavním rozhraní doplňku v horní liště zvolíme Nové pravidlo, které pojmenujeme Je potřeba nachystat. V našem případě vytvoříme takové pravidlo, které nám vyfiltruje a přepne do požadovaného stavu objednávky, jenž potřebujeme na druhý den expedovat.

2) V příslušných kolonkách záložky Akce zvolíme, že chceme, aby se nám dané objednávky přepínali ze stavu Nevyřízená do stavu Nachystat na výdej.

Screenshot 2021-01-28 at 13.00.22

3) V záložce Podmínky do kolonky Zbývá x hodin do data v poznámce uvedeme v našem případě 24h. V praxi to znamená, že objednávka se přepne do požadovaného stavu 24 hodin před datem, který je uveden v poznámce této objednávky. Pokud v ní máte například 19.12., jako v rámci našeho modelového příkladu, pak se objednávka přepne do stavu Nachystat na výdej o den dříve, tedy 18.12.

Screenshot 2021-01-28 at 13.00.33
Brani tip: Tento doplněk je velmi praktický pro pracovníky ve skladu, kteří snadno vyfiltruji objednávky, jenž je potřeba daný den zabalit či připravit k expedici. Pokud například do podmínky Zbývá x hodin do data v poznámce uvedete 0 a používáte v rámci poznámky pouze data, všechny objednávky se vám přepnout do příslušného stavu o půlnoci, takže ráno již skladníci přesně ví, jaké objednávky je potřeba připravit k výdeji.