Elektronické produkty pro Shoptet

1 Kč
  • Zautomatizuje proces prodeje elektronických produktů na e-shopu
  • Generovat odkazy na vaše elektronické produkty a odesílat je zákazníkům po uhrazení objednávky
  • Prodávat unikátní sériová čísla nebo například slevové kupóny
  • Sledovat, kdo a kdy si vaše elektronické produkty stáhl

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pokud prodáváte elektronické produkty (ebooky, videa, audio, ...) na Shoptetu, ale už vás nebaví procházet nové objednávky a posílat emaily ručně, je tento doplněk pro vás. Věnujte se tomu, jak zvyšovat prodeje a nebojte se, že byste nezvládli rozeslat stovky nebo tisíce emailů. Doplněk tuto práci udělá za vás.

Základní vlastnosti doplňku

Doplněk v pravidelných intervalech kontrolujte nové objednávky v nastavených výchozích stavech. Pokud objednávka obsahuje produkt, který je zadán v dodatku, sestaví email s odkazem nebo unikátním klíčem a odešle ho klientovi.

V doplňku lze nastavit, do jakého stavu se následně objednávka přepne, pokud doplněk korektně zpracoval objednávku a odeslal emaily. V nastaveních lze definovat, do jakého stavu se objednávka přepne, když obsahuje pouze elektronické produkty. Ale je možné objednávky, které obsahují i ​​běžné produkty, přepnout do jiného stavu, kde jde k dalšímu zpracování - například do skladu.

 

Jak doplněk správně nastavit?

Pro správné fungování je potřeba si doplněk nastavit. Toto nastavení sestává z několika kroků.

1. krok: E-mailové šablony

V první řadě je potřeba vytvořit šablonu emailu, která se bude odesílat zákazníkům. Každému produktu můžete nastavit vlastní šablonu a jednu šablonu může používat více produktů. Pokud je v objednávce více produktů se stejnou šablonou, pošle se jeden email. Pokud jsou ale v objednávce produkty s rozdílnými šablonami, tak se pošle pro každou šablonu email zvlášť.

sablony

2. krok: Seznamy (volitelné)

Pokud produkt, který prodáváte je například licenční číslo nebo unikátní slevový kupón, je potřeba předem vytvořit seznam, který naplníte unikátními texty - jeden řádek je jedna hodnota. Následně, když si produkt někdo objedná, pošle se mu nejbližší volná hodnota ze seznamu.
Chcete-li posílat ale soubor, který se nemění, například PDF nebo MP3, tak tento krok můžete přeskočit.

seznamy

3. krok: Produkty

Do doplňku vložíte kódy produktů, ke kterým chcete odeslat email. Nastavíte jeho název - ten se bude zobrazovat v e-mailu, zda se jedná o hodnotu ze seznamu z kroku 2 nebo jen odkaz na konkrétní soubor a e-mailovou šablonu.

produkt

4. krok: Nastavení stavů a SMTP serveru

Poslední krok je, správné nastavení výchozích stavů, cílové stavy a přístupy k vašemu SMTP serveru pro odesílání emailů. SMTP nastavujete stejně, jako v kterémkoliv jiném e-mailovém klientovi. Více informací najdete v nápovědě Shoptetu.

nastavenie

Doplňkové parametry

Kategorie: Nástroje
cta: Získat doplněk|https://doplnky.shoptet.cz/elektronicke-produkty
price-note: cena podle tarifu
price: zdarma do 10 objednávek