Digitální produkty - návod pro generátor PDF

Naše nástroje neustále zlepšujeme a přidáváme nové funkce, z tohoto důvodu nemusí být návod zcela shodný s aktuální verzí doplňku.

Vytvoření seznamu pro produkty s unikátní hodnotou 

Pro vytvoření nového seznamu si v horní liště rozhraní doplňku Digitální produkty klikneme na Seznamy a vpravo na políčko Přidat seznam. Zadáme název seznamu a nezapomeneme uložit.

Prostřednictvím tohoto seznamu budeme následně spravovat produkty s unikátními hodnotami, jako např. slevové poukazy či licence.

Zadané hodnoty se následně automaticky zasílají jednotlivým klientům podle objednávek, a to v textu e-mailu. V případě, že vám tato forma nevyhovuje, je možné si prostřednictvím našeho doplňku nastavit generování PDF souboru, do kterého se budou automaticky přepisovat unikátní hodnoty zadané v seznamech.

Úprava PDF souboru

Pro úpravu PDF souboru zvolte žluté tlačítko Vytvořit PDF generátor v sekci Seznamy u každého vámi vytvořeného seznamu.

Pomocí tlačítka Nahrát nový PDF soubor si do doplňku nahrajete předpřipravený PDF soubor, který bude mít místo pro umístnění unikátní hodnoty.

V pravé části rozhraní je umístněný nahraný PDF soubor a v levé části jsou nástroje pro jeho úpravu. Doplněk vám umožňuje upravit umístnění a zarovnání vkládané hodnoty, dále typ písma, barvu a velikost. V případě, že má váš PDF soubor více stran, je nutné nastavit číslo strany, na kterou se má unikátní hodnota vložit. Zobrazení provedených úprav lehce zkontrolujete pomocí tlačítka Aktualizovat náhled PDF. Pokud jste s úpravou spokojeni, nezapomeňte vše uložit.

Brani tip: Pokud chcete, aby měly vaše poukazy profesionálnější podobu, doporučujeme využít například grafický editor Canva, kde si můžete jednoduše vytvořit personalizovanou podobu vašeho poukazu.

V sekci Seznamy nyní vidíte, že u našeho vzorového seznamu Voucher 1000 Kč se žluté tlačítko změnilo na Upravit PDF generátor, díky čemu můžete PDF soubor v budoucnu kdykoliv upravit.

Zákazník nyní obdrží PDF soubor s unikátní hodnotou (slevovým kódem) ve formě přílohy k e-mailu. Pokud máte v textu e-mailové šablony uvedenu proměnnou ##PRODUCTS_LIST##, zobrazí se unikátní hodnota v samotném e-mailu a zároveň v PDF souboru jako příloha.

V případě, že objednávka obsahuje vícero stejných produktů, klient obdrží e-mail s několika přílohami. Z důvodu omezení e-mailových účtů, může jeden e-mail obsahovat nanejvýš pět příloh. U většího množství produktů (více než pět), se odešle několik e-mailů za sebou.

Aby web fungoval správně, abychom věděli, co na webu zlepšit, abychom vás neotravovali nevhodnou reklamou nebo abyste z webu měli příjemnou uživatelskou zkušenost, potřebujeme od vás souhlas pro uložení souborů cookies.