Případová studie

Jeden člověk s chytrými nástroji řídí sklad e-shopu Břicháč Tom

brichac.cz

O partnerovi

Břicháč Tom je spisovatel, vášnivý kuchař, e-shopař a zároveň obyčejný muž z Valašska, který se dokázal zbavit téměř 30 kg a snaží se předat své poznatky ostatním, aby mohli najít cestu ke zdravějšímu životnímu stylu. Svůj internetový obchod založil majitel Tomáš Kosáčik až v roce 2022. Hlavním produktem jsou jeho vlastní knihy, které nejen vytváří, ale i distribuuje. Dříve využíval distribuční síť knižního velkoobchodu, ale později se rozhodl pro vlastní prodejní kanál a vytvořil tzv. Břicháčův market.

5krát rychlejší expedice
po nasazení Brani Baliče se expedice zrychlila a zjednodušila
efektivní řízení e-shopu
nulová chybovost a odstranění rutinních činností
vysoká produktivita
1 pracovník dokáže nyní expedovat i 100 objednávek denně

❌ Problém

  • omezené zkušenosti s vlastní distribucí
  • limitovaný počet zaměstnanců
  • pomalá expedice objednávek
  • mnoho rutinních činností
  • chybovost při expedici

✅ Řešení

Původní stav před automatizací        

Tomáš Kosačík, známý jako Břicháč Tom, několik let prodával své populární knihy přes distribuční síť knižního velkoobchodu. Nicméně, na začátku roku 2022 se rozhodl pro obrovskou změnu a založil vlastní e-shop s názvem Břicháčův market.

Po spuštění e-shopu si brzy uvědomil, že bez automatizace procesů nebudou schopni uspokojit velkou poptávku svých zákazníků. Začaly se objevovat problémy především s pomalou expedicí objednávek a bylo zřejmé, že je nutné situaci řešit okamžitě. Po pečlivém průzkumu trhu a získání pozitivních doporučení na expediční systém Brani Balič, se rozhodl kontaktovat naši společnost za účelem využití našich služeb s důrazem na co nejvyšší možnost automatizace.  

„Začínali jsme se spol. Brani skoro od začátku spuštění skladu. Chtěli jsme urychlit expedici a vytvořit možnost, aby byl jeden pracovník schopen odbavit i stovky objednávek denně s minimální chybovostí, což by bez kvalitního expedičního systému nebylo absolutně reálné,“ dodává majitel e-shopu Tomáš Kosačík.

Pozitivní změna po implementaci Brani nástrojů

Velké změny odstartovaly po poskytnutí odborných konzultací a následné implementaci chytrých nástrojů Brani Balič a Automatizace objednávek. Díky precizně nastavené automatizaci procesů se plně zautomatizovali rutinní činnosti a eliminovali možné chyby. Expediční systém Brani Balič pětinásobně zrychlil proces celé expedice a ušetřil tak čas a mzdové náklady na dalšího pracovníka v e-shopu. Jednu objednávku dříve řešili zhruba 6 minut i se zabalením a přípravou. S chytrým expedičním systémem Brani Balič jsou schopni kompletně vyřešit objednávku i během 1 minuty.

E-shop Břicháčův market nevyužívá ani zdaleka všechny možnosti, které systém Brani Balič nabízí. To je další výhoda a přidaná hodnota přizpůsobivosti celého systému k individuálním potřebám různých e-shopů. Celkové přínosy e-shop nedokázal přesně vyčíslit, ale bez expedičních nástrojů by museli řešit několik dalších věcí: skladové prostory, pracovní sílu, ale i chybovost.

„Kdo denně odbavuje více jak 20 objednávek, Brani doplňky by měl mít v základní výbavě svého e-shopu. Je to asi jako mít auto v automatu nebo mít manuál se zadřenou převodovkou. Brani je samozřejmě ten automat,“ s nadsázkou přirovnává spokojený majitel e-shopu.

Shrnutí

Díky implementaci expedičních nástrojů od Brani je dnes Břicháčův market plně automatizovaným e-shopem, kde se podařilo eliminovat defacto všechny rutinní činnosti. Největší změnou bylo výrazné zrychlení expedice. Automatizovaný sklad nyní úspěšně řídí jeden zaměstnanec, který dokáže expedovat v sezoně i 100 objednávek denně.

Spolupráci hodnotím pozitivně, nemůžu si naprosto stěžovat. Pan Blaškovič mi v začátcích s vlastní expedicí velmi pomohl, děkuji! Také bych ocenil přehledně zpracované online návody, které jsou rychlé a snadné. Jakmile člověk pochopí systém, zvládne hodně věcí nastavit i sám.

Prohlédněte si, jaké nástroje dokážou zautomatizovat váš e-shop

Aby web fungoval správně, abychom věděli, co na webu zlepšit, abychom vás neotravovali nevhodnou reklamou nebo abyste z webu měli příjemnou uživatelskou zkušenost, potřebujeme od vás souhlas pro uložení souborů cookies.