Případová studie

Brani Balič dvojnásobně zrychlil expedici e-shopu Flexity, který se prosadil až do časopisu Forbes

flexitylife.cz

O partnerovi

Flexity je e-shop pro milovníky jógy, pilates, fitness a meditace, aktivně hledající po celém světě zajímavé produkty, které pomáhají zákazníkům žít bezpečnější a kvalitnější život s ohledem na přírodu a společnost. E-shop byl založen v roce 2017 a mezi hlavní produkty patří podložky na cvičení, oblečení, doplňky stravy nebo meditační pomůcky. Ve skladu o rozloze 110 m2 nabízí skoro 1 500 produktů, které expedují například do Maďarska nebo Chorvatska.

rychlejší balení o 100 %
po nasazení Brani nástrojů se expedice dvojnásobně zrychlila
efektivní řízení skladu
pomalou práci s papíry ve skladu nahradila automatizace
odstranění chybovosti
systém Brani Balič nedovolí zaměstnancům udělat chybu

❌ Problém

  • pomalá expedice objednávek
  • neefektivní organizace skladu
  • chybovost při expedici
  • mnoho rutinních činností
  • nekonečná práce s papíry

✅ Řešení

Popis situace před automatizací

Před zavedením automatizace čelil internetový obchod Flexity několika problémům souvisejících s procesem expedice. Objednávky byly zpracovávány přímo v prostředí administrace Shoptetu bez dostatečně efektivního řízení, což vedlo při velkém objemu objednávek k pomalému procesu odbavování. „Neměli jsme žádné efektivní řízení, pracovali jsme postupně tzv. objednávku po objednávce. Když se něco pokazilo, zaseklo to celou další frontu“, dodává Tomáš Sokol, majitel e-shopu Flexity.

Začaly se také vyskytovat chyby při expedici, a to mělo za následek zdržení, nárůst času na balení a situace pomalu dospěla až k hledání další pracovní síly do skladu. Zaměstnanci museli neustále vyhledávat a ověřovat zboží, což bylo časově opravdu náročné a docházelo k opakování rutinních činností. „Prostě to byla ruční práce od A do Z“, popisuje nyní s úsměvem majitel.

Organizace skladu v e-shopu Flexity byla neefektivní kvůli časté práci s papíry, což způsobovalo administrativní zátěž a snižovalo to produktivitu zaměstnanců. Ruční zpracování vedlo k častým problémům, které ovlivňovaly i spolehlivost celého procesu. Zavedení chytrého expedičního systému bylo nezbytné pro optimalizaci skladových procesů, zrychlení balení a zlepšení celkového provozu e-shopu.

Postup a změna po nasazení nástrojů od Brani

V první fázi jsme doporučili implementaci doplňku s názvem Automatizace objednávek. Internetový obchod si tak na začátku důkladně připravil všechny stavy (mikro-kroky) v rámci e-shopu, což následně vedlo k okamžitému zrychlení, a především zjednodušení administrace celého e-shopu díky automatizaci rutinních činností. Tím se také razantně eliminovaly i zbytečné chyby.

Klíčový proces celé změny nastal u expedičního systému Brani Balič. Na začátku celé implementace bylo nezbytné vylepšit skladování a označování pozic ve skladu. Produkty se po spuštění začaly ukládat do označených krabic a regálů, které následně výrazně pomáhaly zaměstnancům v lepší orientaci ve skladu. „Po zavedení Brani Baliče se nám podařilo zrychlit natolik, že zaměstnanci, kteří expedují objednávky, získali ještě čas na další práci. Mimo jiné to pomohlo rozdělit si lépe jednotlivé úlohy v týmu“, popisuje Tomáš Sokol.

Ve Flexity začali používat expediční systém Brani Balič a Brani Sklad nejdříve bez techniky, ale po krátkém čase dokoupili i hardware (prstové čtečky, externí baterie, a tak dále), a přešli tak na kompletní skenování v celém procesu od naskladnění, přes změnu pozic, inventury až po finální expedici. E-shop nyní naplno využívá všechny dostupné funkce automatizace a tím dosáhl nejen vysoké efektivity, ale i snížení počtu zaměstnanců ve skladu.

„Hlavní rozdíly vidím v efektivitě, rychlosti a přesnosti. Dnes už nechodíme zbytečně po skladu s jedním produktem tam a zpět. Expediční systém nás přesně navede a nedovolí zaměstnancům udělat chybu. Zrychlili jsme naši expedici díky automatizaci o 100 %. Pokud bych měl přínos konkrétně vyjádřit, tak by to dnes bylo minimálně jedno ušetřené pracovní místo.“, dodává spokojený majitel.

Shrnutí

Po implementaci Brani systémů zaznamenal e-shop zrychlení expedice o 100 %. Zlepšila se také efektivita, přesnost a odstranily se chyby. Neustále běhání po skladu s papíry je minulostí. E-shop Flexity má dnes moderní expediční systém, který šetří čas a finance.

Od začátku naší spolupráce s firmou Brani.cz si rozumíme, oceňujeme jejich rychlou podporu, často v rámci daného dne. Líbí se nám i neustálý rozvoj systémů a jejich ochota brát v potaz naše doporučení či vylepšení. Všechny systémy od Brani fungují spolehlivě, jsme opravdu velmi spokojeni.

Prohlédněte si, jaké nástroje dokážou zautomatizovat váš e-shop

Aby web fungoval správně, abychom věděli, co na webu zlepšit, abychom vás neotravovali nevhodnou reklamou nebo abyste z webu měli příjemnou uživatelskou zkušenost, potřebujeme od vás souhlas pro uložení souborů cookies.