Rozměry krabic

Naše nástroje neustále zlepšujeme a přidáváme nové funkce, z tohoto důvodu nemusí být návod zcela shodný s aktuální verzí doplňku.

V Brani Baliči je možné nastavit a evidovat krabice. Vysvětíme, jak si můžete zaevidovat všechny krabice, které používáte k balení. Někteří dopravci rozměry krabic požadují.

Nastavení

V doplňku Brani Balič přejdete na záložku Rozměry krabic. Pokud chcete tuto funkci při balení používat, aktivujete výběr krabic při balení. Vyplníte si přepravce, u kterých chcete výběr krabice používat.

Zadáte si do systému veškeré krabice, do kterých balíte zboží. Novou krabici přidáte přes tlačítko v pravém horním rohu Přidat novou krabici. Vyplníte název krabice, její rozměry a EAN. Můžete vyplnit stejný kód, kterým je krabice již označena a nebo zvolíte vlastní, například KRABICES a KRABICEM.

Veškeré změny potvrdíte tlačítkem Uložit. Jestliže nemáte na krabicích žádné kódy, přes náš nástroj si je snadno vytisknete - vygenerují se automaticky po kliknutí na tlačítko Tisk čárových kódů krabic.

Štítky můžete vytisknout, zalaminovat a používat při balení zásilek nebo si je můžete nalepit i na pracovní stůl. Můžete si případně vytisknout i jednotlivé štítky přes tlačítko pro tisk vedle kódu ve sloupci EAN.

V tabulce se seznamem krabic poté uvidíte, kolik krabic jste použili.

Brani tip: Prodáváme odzkoušené prstové čtečky, které skvěle fungují s našimi doplňky. Výhodou prstové čtečky je její velikost, nepřekáží, bude se Vám s ní dobře pracovat. Čtečku připojíte snadno přes Bluetooth nebo USB. Navíc má i světlo pro bezproblémové načtení štítku. Zakoupit ji u nás můžete zde.

Balení v Brani Baliči

Jakmile budete balit objednávku pro dopravce, pro kterého máte krabici již nastavenou, zobrazí se Krabice i při balení. Můžete si ji navolit ručně a nebo snadno načíst kód krabice přes čtečku. Je možné, že budete objednávku balit do více krabic, v tom případě navýšíte přes tlačítko + počet balíků.

Načtete přes čtečku krabice, do kterých objednávku balíte a potvrdíte tlačítkem ZABALENO.

Vytvořené balíky

Po kompletaci objednávky ji standardně uvidíte v Zabalených objednávkách. V detailu objednávky kliknete na tlačítko Vytvořené balíky. Zobrazí se všechny balíky ke zvolené objednávce a můžete si zkontrolovat, v jakých krabicích je objednávka zabalena.

Nestandardní krabice

Pokud máte nestandardní rozměry krabic, pak ve štítkové službě na app.brani.cz najdete Nastavení volitelných hodnot, některých atributů štítku - například u PPL si můžete zvolit rozměr zásilky. Můžete si nastavit Výchozí hodnotu a zapnout Možnost úpravy před zabalením. Jakmile budete balit zásilky pro PPL, budete mít v Brani Baliči u balení tři pole, kam můžete rozměr zadat.

Definovat atributy štítků je možné pouze, pokud máte v Brani Baliči nastavenou možnost Generování štítků přes štítkovou službu, toto nastavíte v Brani Baliči › Nastavení › záložka Balíkobot. Podrobný návod najdete zde.

Další návody

Všechny návody k doplňku Brani Sklad a Brani Balič najdete zde. V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte na support@brani.cz.

Použité nástroje v návodu

Aby web fungoval správně, abychom věděli, co na webu zlepšit, abychom vás neotravovali nevhodnou reklamou nebo abyste z webu měli příjemnou uživatelskou zkušenost, potřebujeme od vás souhlas pro uložení souborů cookies.