Rozměry krabic

Naše nástroje neustále zlepšujeme a přidáváme nové funkce, z tohoto důvodu nemusí být návod zcela shodný s aktuální verzí doplňku.

Do Brani Baliče jsme přidali novou funkci Rozměry krabic. Vysvětíme vám, jak si můžete zaevidovat všechny krabice, které používáte a dopravce po vás rozměr krabice požaduje.

Nastavení

Do našeho nástroje Brani Balič jsme přidali novou záložku Rozměry krabic. Pokud chcete tuto funkci používat, aktivujete výběr krabic při balení. Vyplníte si přepravce, u kterých chcete výběr krabice používat. Zadáte si do systému veškeré krabice, do kterých balíte zboží. Novou krabici přidáte přes tlačítko v pravém horním rohu Přidat novou krabici.

Vyplníte název krabice, její rozměry a EAN. Můžete si vyplnit jakýkoliv kód, například KRABICES a KRABICEM.

Veškeré změny nezapomeňte potvrdit tlačítkem Uložit. Jestliže nemáte na krabicích kódy, přes náš nástroj si je snadno vytisknete - vygenerují se vám automaticky po kliknutí na tlačítko Tisk čárových kódů krabic.

Štítky si postačí vytisknout, zalaminovat a používat při balení zásilek. Můžete si případně vytisknout i jednotlivé štítky přes tlačítko vedle kódu ve sloupci EAN.

V tabulce se seznamem krabic poté uvidíte, kolik krabic jste použili.

Brani tip: Prodáváme odzkoušené prstové čtečky, které skvěle fungují s našimi doplňky. Výhodou prstové čtečky je její velikost, nepřekáží, bude se vám s ní dobře pracovat. Čtečku připojíte snadno přes Bluetooth nebo USB. Navíc má i světlo pro bezproblémové načtení štítku. Zakoupit ji u nás můžete zde.

Balení v Brani Baliči

Jakmile budete balit objednávku pro dopravce, pro kterého máte krabici již nastavenou, zobrazí se vám Krabice i při balení. Můžete si ji navolit ručně a nebo snadno načíst kód krabice přes čtečku. Je možné, že budete objednávku balit do více krabic, v tom případě navýšíte přes tlačítko + počet balíků.

Načtete přes čtečku krabice, do kterých objednávku balíte a potvrdíte tlačítkem ZABALENO.

Vytvořené balíky

Po kompletaci objednávky ji standardně uvidíte v Zabalených objednávkách. Vpravo nahoře kliknete na tlačítko Vytvořené balíky. Zobrazí se vám všechny balíky ke zvolené objednávce a můžete si zkontrolovat, v jakých krabicích je objednávka zabalena.

Nestandardní krabice

Pokud máte nestandardní rozměry krabic, pak na záložce Balíkobot v Brani Baliči najdete Nastavení volitelných hodnot, některých atributů štítku (na našem videu například PPL), si můžete zvolit rozměr zásilky. Můžete si nastavit Výchozí hodnotu a zapnout Možnost úpravy před zabalením. Jakmile budete balit zásilky pro PPL, budete mít v Brani Baliči u balení tři pole, kam můžete rozměr zadat.

Další naše návody k doplňku Brani Sklad a Brani Balič najdete zde.

Pokud máte jakékoliv dotazy, napište nám na support@brani.cz

Použité nástroje v návodu

Aby web fungoval správně, abychom věděli, co na webu zlepšit, abychom vás neotravovali nevhodnou reklamou nebo abyste z webu měli příjemnou uživatelskou zkušenost, potřebujeme od vás souhlas pro uložení souborů cookies.