Omezení platnosti dárkových poukázek

V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte na support@brani.cz.
Naše nástroje neustále zlepšujeme a přidáváme nové funkce, z tohoto důvodu nemusí být návod zcela shodný s aktuální verzí doplňku.

Vysvětlíme, jak nastavit slevové kódy pro dárkové poukázky s omezenou dobou platnosti a jak je během několika minut prodloužit.

V návodu popisujeme, jak omezit platnost dárkových poukázek a jak je možné jejich platnost i prodloužit. Do doplňku Digitální produkty se vkládají předem vygenerované slevové kódy ze Shoptetu, které následně doplněk zasílá zákazníkům. Tyto slevové kódy je možné vygenerovat s dobou platnosti a můžete je tak omezit.

Omezení doby platnosti slevových kupónů v Shoptet administraci

Slevové kódy vygenerujete v Shoptet administraci v části Marketing Slevové kupóny přes tlačítko Přidat v pravém horním rohu. Označíte možnost Přidat více kupónů. Vyplníte Počet kupónů, například 100. Vyplníte Hodnotu kupónu, na našem příkladu je to 500 CZK, typ slevy ponecháte fixní. Zvolíte již vytvořenou šablonu Dárkový poukaz 500 Kč. Dále kupón omezíte platností, například do konce roku. Potvrdíte tlačítkem Přidat.

Takto časově omezené kódy vložíte následně do doplňku Digitální produkty do seznamu hodnot, postup podrobněji popisujeme v návodu zde.

Doba platnosti na PDF poukazu

Na PDF, které budete do doplňku vkládat, uvedete dobu platnosti, se kterou jste vygenerovali slevové kódy v Shoptet administraci, na našem příkladu je to do 31.12.2023. Takto omezené dárkové poukázky je potřeba následně 1x ročně aktualizovat. Propsání slevového kódu nastavíte v doplňku Digitální produkty automaticky, jak na to popisujeme v dalších návodech.

Vygenerování nových slevových kódů na další období

Doporučujeme vždy vygenerovat nové slevové kódy a nahrát je do doplňku. Před tím, než do doplňku vložíte nové kódy, staré neprodané smažete pomocí tlačítka Smazat všechny neprodané hodnoty.

Původní slevové kódy je možné v Shoptetu smazat hromadně po novém roce, nemusíte tak kontrolovat, jaké zakoupené kódy ještě zákazník nestihl využít, nestane se tak, že byste omylem smazali kód, který zákazník může do konce roku ještě použít.

Prodloužení platnosti stávajících slevových kódů

Tento způsob využijete v případě, že jste žádné dárkové poukázky neprodaly a hodnoty v doplňku jsou všechny volné.

V Shoptetu je možné stáhnout export slevových kódů a zde hromadně měnit datum platnosti. V Shoptetu je k dispozici filtr, kdy tak zvolíte, které kódy budete editovat. Doporučujeme filtrovat podle šablony a datumu. Následně je možné vyfiltrované kódy označit a exportovat.

Vyfiltrované kódy po stažení exportu v Shoptetu smažete. Upravený soubor následně importujete zpět do Shoptet administrace a platnost kódů je tak prodloužena a čísla slevových kódů budou zachována, v doplňku je tedy ponecháte beze změny.

Prodloužení platnosti na PDF poukazu

Stávající PDF upravíte v editoru a změníte zde datum na další období, například do 31.12.2024 a následně PDF v doplňku aktualizujete - vložíte jej přes tlačítko Aktualizovat stávající PDF soubor a změny následně potvrdíte tlačítkem Uložit. Nastavení propsání hodnot se v doplňku při aktualizaci zachová, aktualizace PDF zabere maximálně několik minut.

Takto snadno lze poukazy časově omezit a případně prodloužit jejich platnost.

Aby web fungoval správně, abychom věděli, co na webu zlepšit, abychom vás neotravovali nevhodnou reklamou nebo abyste z webu měli příjemnou uživatelskou zkušenost, potřebujeme od vás souhlas pro uložení souborů cookies.